arrow_back 8 priežastys kodėl vėluoja mėnesinės

(2.1k taškų)
Sveikata
147 peržiūrų
3 balsų

Menstruacijų nebuvimo priežastis gali būti jūsų kūno disbalansas

Per savo įprastą ryto rutiną atidarote spintelę, užpakalinėje dalyje matote tamponų dėžutę ir staiga suprantate, kad vėluoja mėnesinės. "Kada buvo paskutinės mano mėnesinės?" galvojate bandydami prisiminti, kada paskutinį kartą reikėjo ištiesti ranką prie tos dėžutės. Tada panika ima viršų, kai jūsų mintys krypsta tiesiai į nėštumą. 

Nors nėštumas gali būti menstruacijų nebuvimo priežastis taip pat gali būti su jūsų sveikata ar gyvenimo būdu susijusių veiksnių, dėl kurių vėluojama.

Kodel veluoja menesines

Žindymas

Jūsų mėnesinės gali nepasirodyti po kūdikio gimimo, tačiau nesijaudinkite! Jei žindote savo mažylį, menstruacijų nebuvimas yra visiškai normalu. Žindymo amenorėja vadinama fazė, kuri sutrikdo jūsų menstruacinio ciklo ritmą. Po kelių mėnesių jūsų mėnesinės turėtų grįžti į savo vėžes.

 veluoja-menesinesSvorio kritimas arba svorio padidėjimas 

Nesvarbu, ar turite antsvorio ar per mažai, bet koks svorio pokytis gali turėti įtakos jūsų mėnesiniam ciklui. Įprastos sveikatos problemos susijusios su svoriu ir nereguliariomis menstruacijomis yra valgymo sutrikimai, tokie kaip anoreksija ir bulimija ir nekontroliuojamas diabetas. Jei įtariate, kad tai gali būti jūsų problema, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

 Menesiniu ciklas

Padidėjęs sporto efektyvumas

Kasdien įtraukti mankštą į savo tvarkaraštį yra puiku, tačiau per daug mankštinantis gali sumažėti estrogeno, hormono reguliuojančio moters reprodukcinį procesą, kiekį. Daugelis sportininkų patiria antrinę amenorėją, o tai reiškia, kad sportininkės gali neturėti menstruacijų šešis mėnesius ar ilgiau dėl griežtų treniruočių.  

Stresas 

Nedidelis stresas jūsų gyvenime yra gerai, tačiau lėtinis stresas gali išvesti jūsų kūną iš pusiausvyros. Stresas suaktyvina hormoną kortizolį ir stumia jūsų kūną į išgyvenimo režimą. Jei patiriate ilgalaikį stresą, jūsų kūnas gali sukelti amenorėją ir užkirsti kelią mėnesinėms.

miego menesines

Miego grafikas keičiasi 

Perėjus į naktinę pamainą arba keliaujant į kitą laiko juostą, mėnesinių ciklas gali prasidėti. Bet kokie jūsų cirkadinio ritmo – vidinio laikrodžio, reguliuojančio svarbius ląstelių procesus – sutrikimai gali sukelti nereguliarių mėnesinių atsiradimą.

vaistai menstruacijos

Vaistai 

Jei vartojate naują vaistą, vienas iš jo šalutinių poveikių gali būti nereguliarios mėnesinės. Antipsichozinių vaistų poveikio menstruacijoms tyrimas parodė, kad amenorėja atsirado dėl prolaktino lygio disbalanso. Be to, kai kurie kontraceptiniai vaistai, pvz., IUD, implantas ar injekcija, gali nutraukti mėnesines jų vartojimo metu. 

 skydliaukes disfunkcija

Skydliaukės funkcijos sutrikimas

Skydliaukės problemos, tokios kaip hipotirozė ir hipertiroidizmas, gali sutrikdyti menstruacinį ciklą. Skydliaukė gamina hormonus, kurie padeda reguliuoti organizmo procesus, o jei ji iškrenta iš pusiausvyros, gali prasidėti mėnesinės. Laimei, yra veiksmingų skydliaukės sutrikimų gydymo būdų, todėl kreipkitės į endokrinologą ir atlikite kraujo tyrimą, jei manote, kad tai gali būti jūsų problema. 

Perimenopauzė

Perimenopauzė  

Jei prasideda perimenopauzė – pirmasis menopauzės etapas – galite pastebėti, kad mėnesinės atsiranda rečiau. Menstruacijų sumažėjimą sukelia hormono estrogeno sumažėjimas. 

Jei mėnesinės nereguliarios, nesate vieni. Apie 9–14 procentų moterų Lietuvoje kenčia nuo menstruacijų sutrikimų. Išskyrus mėnesinių nebuvimą vartojant kai kuriuos kontraceptikus, nėra normalu, kad mėnesinės nesibaigia kelis mėnesius ir gali pakenkti jūsų sveikatai. Kreipkitės į gydytoją, jei menstruacijų nebuvimas išlieka.

Jūsų atsakymas

Jūsų rodomas vardas (pasirinktinai):
Privatumas: Jūsų el. paštas bus naudojamas tik siunčiant šiuos pranešimus.
Sveiki atvykę į „Guglika“, kur galite užduoti klausimus ir gauti atsakymus iš kitų bendruomenės narių.

28 klausimų

54 atsakymų

30 komentarų

291 vartotojų