arrow_back Kas yra kompiuterio virusas?

(1.6k taškų)
Kompiuteriai ir elektronika
438 peržiūrų
2 balsų

Kompiuterinis virusas, panašiai kaip gripo virusas, yra sukurtas plisti iš šeimininko į šeimininką ir turi galimybę daugintis. Panašiai, kaip gripo virusai negali daugintis be ląstelės šeimininkės, kompiuteriniai virusai negali daugintis ir plisti be programavimo, pvz., failo ar dokumento.

Techniškai kalbant, kompiuterio virusas yra kenkėjiško kodo arba programos tipas, parašytas pakeisti kompiuterio veikimą ir skirtas plisti iš vieno kompiuterio į kitą. Virusas veikia įterpdamas arba prisijungdamas prie teisėtos programos ar dokumento, kuris palaiko makrokomandas, kad galėtų vykdyti savo kodą. Šio proceso metu virusas gali sukelti netikėtų ar žalingų padarinių, pavyzdžiui, pakenkti sistemos programinei įrangai sugadindamas arba sunaikindamas duomenis.

Kaip atakuoja kompiuterio virusas?

Kai virusas sėkmingai prisijungs prie programos, failo ar dokumento, virusas bus neaktyvus, kol dėl aplinkybių kompiuteris ar įrenginys vykdys savo kodą. Kad virusas užkrėstų jūsų kompiuterį, turite paleisti užkrėstą programą, kuri savo ruožtu paleidžia viruso kodą.

Tai reiškia, kad virusas gali likti neaktyvus jūsų kompiuteryje, neparodydamas didelių požymių ar simptomų. Tačiau kai virusas užkrečia jūsų kompiuterį, virusas gali užkrėsti kitus kompiuterius tame pačiame tinkle. Slaptažodžių ar duomenų vagystė, klavišų paspaudimų registravimas, failų sugadinimas, el. pašto kontaktų siuntimas el. pašto šiukšlėmis ir net jūsų kompiuterio perėmimas yra tik dalis niokojančių ir erzinančių dalykų, kuriuos gali padaryti virusas. 

Nors kai kurie virusai gali būti žaismingi savo ketinimu ir poveikiu, kiti gali turėti gilų ir žalingą poveikį. Tai apima duomenų ištrynimą arba nuolatinį standžiojo disko sugadinimą. Dar blogiau, kai kurie virusai sukurti turint omenyje finansinę naudą.

Kaip plinta kompiuteriniai virusai?

Pasaulyje, kuriame yra nuolatinis ryšys, galite užsikrėsti kompiuteriniu virusu įvairiais būdais, kai kurie yra akivaizdesni už kitus. Virusai gali būti platinami per el. pašto ir tekstinių pranešimų priedus, internetu atsisiunčiamus failus ir socialinių tinklų sukčių nuorodas. Jūsų mobilieji įrenginiai ir išmanieji telefonai gali būti užkrėsti mobiliųjų telefonų virusais, kai atsisiunčiamos šešėlinės programos. Virusai gali pasislėpti kaip socialiai bendrinamo turinio, pavyzdžiui, juokingų vaizdų, sveikinimo atvirukų arba garso ir vaizdo failų, priedai. 

Kad išvengtumėte kontakto su virusu, naršydami internete, atsisiųsdami failus ir atidarydami nuorodas ar priedus svarbu būti atsargiems. Kad būtumėte saugūs, niekada neatsisiųskite teksto ar el. pašto priedų, kurių nesitikėjote, arba failų iš svetainių, kuriomis nepasitikite.

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas
2 balsų

Kokie yra kompiuterinio viruso požymiai? 

 Kompiuterinio viruso ataka gali sukelti įvairių simptomų. Štai keletas iš jų:

  • Dažni iššokantys langai. Iššokantieji langai gali paskatinti jus apsilankyti neįprastose svetainėse. Arba jie gali pasiūlyti atsisiųsti antivirusinę ar kitą programinę įrangą. 
  • Pagrindinio puslapio pakeitimai. Pavyzdžiui, jūsų įprastas pagrindinis puslapis gali būti pakeistas į kitą svetainę. Be to, gali nepavykti jo nustatyti iš naujo.
  • Masiniai el. laiškai siunčiami iš jūsų el. pašto paskyros. Nusikaltėlis gali perimti jūsų paskyros kontrolę arba siųsti el. laiškus jūsų vardu iš kito užkrėsto kompiuterio. 
  • Dažni susidūrimai. Virusas gali padaryti didelę žalą jūsų standžiajam diskui. Dėl to įrenginys gali užšalti arba sugesti. Tai taip pat gali neleisti jūsų įrenginiui vėl įsijungti.
  • Neįprastai lėtas kompiuterio veikimas. Staigus apdorojimo greičio pasikeitimas gali reikšti, kad jūsų kompiuteryje yra virusas. 
  • Nežinomos programos, kurios paleidžiamos įjungus kompiuterį. Paleidę kompiuterį galite pastebėti nepažįstamą programą. Arba galite tai pastebėti patikrinę kompiuterio aktyvių programų sąrašą.
  • Neįprasta veikla, pavyzdžiui, slaptažodžio keitimas. Tai gali neleisti jums prisijungti prie kompiuterio.
(1.6k taškų)
Sveiki atvykę į „Guglika“, kur galite užduoti klausimus ir gauti atsakymus iš kitų bendruomenės narių.

28 klausimų

54 atsakymų

30 komentarų

291 vartotojų